Арсенал ја одби понудата на Рома за Џака

Од:

Рома не може да се договори со Арсенал за трансфер на играчот за врска Гранит Џака, со кого веќе е договорена 4-годишна соработка.

Римјаните понудија 14 милиони евра за 28-годишниот играч на швајцарската репрезентација, плус три милиони во бонуси, но лондонскиот клуб одби.

Според новинарот Николо Шира, Арсенал очекува да добие 23-25 ​​милиони долари од продажбата на Џака.

Би можело да ве интересира

Интер одби да го продаде Лукаку на Челзи за 130 милиони евра

Ана Ололовска

Киево прогласи банкрот и е исклучен од Серија Б

Ана Ололовска

Рома нуди 15 милиони евра за Лангле, Барса сака најмалку 25

Ана Ололовска

Буфон: Следува Мундијалот 2022, сонувам, но Манчини тешко дека ќе ми се јави

Ана Ололовска

Кејн ќе го пропушти натпреварот Тотенхем – Манчестер сити

Ана Ололовска

Солскјер на клупата на Манчестер Јунајтед до лето 2024

Ана Ололовска