Арсенал го доби дербито во Франкфурт

Од:

Лондонски Арсенал славеше над Ајнтрахт со 3:0 во дербито на денот во Лига Европа.

„Топчиите“ рано постигнаа гол за 1:0, но триумфот го обезбедија во завршните минути, кога дадоа уште два гола. Дуделанж, кој до групната фаза дојде и преку Шкендија, губеше 2:3, а победи со 4:3 на гостувањето кај АПОЕЛ.

Нашиот десен бек Стефан Ристовски не беше во составот на Спортинг Лисабон, кој загуби од ПСВ Ајндховен.

Би можело да ве интересира

Арсенал го победи Њукасл

Драган Поповски

Баерн Минхен со четири гола го победи Келн

Драган Поповски

Валверде може да одбие менаџерска позиција во Премиер лигата за работа на друго место

А1он

Линделоф задоволен од своето партнерство со Мегваер

Ана Ололовска

Арсенал ќе се обиде да го врати Ремзи

Драган Поповски

Херта го бара Ковач за тренерската позиција

Ана Ололовска