Аргентина во Копа Америка без Икарди

Од:

Мауро Икарди нема да биде на списокот на аргентинскиот селектор Лионел Скалони за претстојното првенство на латиноамериканскиот континент „Копа Америка“.

Напаѓачот на Интер не се најде меѓу 23 репрезентативци поради големото отсуство од теренот и исцрпните преговори околу новиот договор со италијанскиот клуб.

Аргентинецот по пропаднатите преговори се пожали на повреда, така што долго време беше надвор од теренот, а во јавноста се зборуваше дека Икарди всушност е здрав и дека глумел поради незадоволство од текот на преговорите.

Инаку, годинешното 46 издание на Копа Америка ќе започне на 14 јуни, а ќе заврши на 7 јули. Бранител на насловот е Чиле, кој овој куп го освоил во 2015 и 2016 година.

Би можело да ве интересира

Марадона раскажа како го научил Меси да изведува казнени удари

Ана Ололовска

Сала и Ибонсон биле изложени на јаглерод моноксид пред авионската несреќа

Фабрегас подготвен да ја продолжи кариерата во Аргентина

Меси суспендиран три месеци

Татјана Ташкова

Де Роси: Навивачите во Аргентина се најлудите

Ана Ололовска

Официјално: Де Роси е фудбалер на Бока Јуниорс

Ана Ололовска