Арангис стана нов капитен на Баер

Од:

Капитенот на Баер, Ларс Бендер одлучи да си даде оставка. Главниот тренер на тимот Питер Бос го одобри неговото барање, пренесува клупската прес-служба.

Играчот за врска Чарлс Арангис стана нов капитен на тимот од Леверкузен.

– Сигурен сум дека капитенот секогаш треба да биде на теренот и да влезе во главниот тим, што не успеав секогаш во минатата сезона, ја објасни Бендер својата одлука да ја отстапи капитенската лента.

Би можело да ве интересира

Милер е првиот фудбалер во Бундеслигата со 150 асистенции

Ана Ололовска

Флик: Левандовски е апсолутен стрелец

Ана Ололовска

„Покер“ на Левандовски во победата на Баерн над Херта

Ана Ололовска

Баерн договори и централен напаѓач, но тоа не застанува тука

Ана Ололовска

Цорк: Темата „Санчо во Манчестер“ заврши

Ана Ололовска

Шалке нема победено 19 последователни кола во Бундеслигата

Ана Ололовска