Анхел Ди Марија казнет со 4 натпревари за плукање

Од:

Аргентинскиот играч за врска на Пари Сен Жермен, Анхел ди Марија е казнет со четири натпревари за однесувањето за време на скандалозното дерби со Марсеј во третото коло од Лига 1.

Казната беше изречена за плукање кон дефанзивецот на Марсеј, Алваро Гонзалес.

Ова се случи за време на скандалот меѓу играчите на двата тима, а се почна по кавгата помеѓу Гонзалес и Нејмар.

Бразилецот го обвини противникот за расизам, бидејќи наводно бил наречен „валкан мајмун“.

Самиот Гонзалес негираше дека ги изговорил тие зборови.

Би можело да ве интересира

Дешан: Докажавме дека Франција е сепак одличен тим

Ана Ололовска

Дешам: Финска и удри шлаканица на Франција

Ана Ололовска

Нејмар е подготвен да го продолжи договорот со ПСЖ на пет години за 32 милиони евра годишно

Ана Ололовска

Баерн и Реал не ги пуштија играчите во француската репрезентација

Ана Ололовска

Тијаго Мота: Среќен сум што добив признание од навивачите на ПСЖ

Ана Ололовска

Ренато Санчез: Не сум сигурен дека ќе останам во Лил следната сезона

Ана Ололовска