Ангеловски повика петмина нови играчи во репрезентацијата за дуелот против Грузија

Од:

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски за дуелот со Грузија в среда на Националната арена од Лига на нации, дополнително ги повика Љупчо Дориев и Енур Тотре од Шкендија, Дарко Мицевски од Вардар, како и дефанзивецот на Македонија Ѓ.П., Томе Китановски.

Повик доби и Агрон Руфати од младата репрезентација до 21 година. Руфати нема право на настап против Израел за Македонија до 21 година поради жолти картони.

Поради повреда од комбинација за настап во А репрезентацијата отпаднаа Бејтулаи, Адеми, Тошевски, а поради жолти картони ќе го немаме во составот и Енис Барди.

Ферхан Хасани, исто така, нема да настапи против Грузија.

Би можело да ве интересира

УЕФА ќе ја казни Македонија, репрезентативци ги прекршиле протоколите при тестирање во Амстердам

Жарко Настоски

Успех е самиот настап на ЕП, немам проблеми ниту со играчите, ниту со селекторот, вели Сејдини

Жарко Настоски

Нема причина за разочарување, огромно беше задоволството да се води Македонија на ЕП, вели Ангеловски

Жарко Настоски

ВИДЕО: Со пораз се збогуваме од Европското првенство – Македонија одигра храбро, но Холандија беше пресилна

Жарко Настоски

Македонија имаше статива и поништен гол, ама губи на полувремето против Холандија

Жарко Настоски

Соиграчите на Пандев емотивни пред последниот меч на капитенот

Жарко Настоски