Анчелоти пред реваншот со Арсенал: Ни треба храброст, ум и срце

Од:

Тренерот на Наполи, Карло Анчелоти бара од своите играчи храброст, ум и срце, со кои ќе се обидат да ја израмнат негативата од првиот натпревар против Арсенал.

Неаполитанците загубија со 0:2 во Лондон пред една недела и ќе имаат тешка задача за реваншот од четвртфиналето во Лига Европа утре.

– Со три зборови: имаме потреба од храброст, ум и срце. Во првиот натпревар видов сосема малку срце само на почетокот на натпреварот.

Ум имаше и во двете полувремиња, а утре момчињата ќе ги остават срцата на теренот. Наполи е единствениот италијански тим, кој остана во евротурнирите и се надевам дека така ќе биде и по утрешниот натпревар, прокоментира Карло Анчелоти.

Би можело да ве интересира

Манџукиќ е подготвен за помала плата да направи трансфер во Манчестер јунајтед

Џенова го отпушти тренерот

Модриќ е првиот добитник на Златната топка во последните 26 години што не успеа да добие номинација за следната година

Ана Ололовска

Сари: Карактерот на Ронадо е „заразен“ за сите нас

Роналдо: Со Сари играме понапаѓачки фудбал

Пиоли смета дека Милан заслужи да победи на натпреварот против Лече

Ана Ололовска