Анчелоти по 5:2 со Селта: Потенцијалот на Реал во нападот е неверојатен

Од:

Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти е задоволен од играта на неговиот тим во нападот. „Кралевите“ синоќа со 5:2 ја совладаа Селта во шпанското првенство.

Победивме убедливо, но играта сè уште не е совршена. Навивачите многу ни помогнаа. Имавме две дефанзивни грешки и треба да работиме на одбраната. Во исто време, нашиот напаѓачки потенцијал е неверојатен. Реагиравме добро во одредени моменти тоа ни помогна да победиме. Еден Азар не постигна гол, но одигра квалитетно. Добро комуницираше со Бензема. Камавинга има многу квалитети, треба да се навикне на соиграчите, додека Винисиус игра многу добро и ефикасно и ефикасно. Тој покажува високо ниво. Ова е играч со импресивен квалитет и вештини, рече Анчелоти.

По четири кола во Ла Лига, Реал Мадрид е лидер на табелата со 10 бодови, колку што имаат и второпласираната Валенсија и шампионот Атлетико Мадрид кој е на третото место.

Би можело да ве интересира

Бензема осуден на една година затвор условно за уцена на Валбуена

Ана Ололовска

Меси: Барса многу ќе напредува со Чави

Ана Ололовска

Ренато Санчез: Трансферот во Барселона беше готов летото, но пропадна поради повреда

Ана Ололовска

Дани Алвес се врати во Барселона

Ана Ололовска

Барселона ќе мора да му плати на Куман околу 20 милиони евра

Ана Ололовска

Чави може да влијае на враќањето на Меси во Барселона

Ана Ололовска