Американските медиуми јавуваат дека на Флорида е уапсен кошаркарот на Минесота Тимбервулфс Торин Принс.

Од:

Американските медиуми јавуваат дека на Флорида е уапсен кошаркарот на Минесота Тимбервулфс Торин Принс.

dobivaj vesti na viber

Според извештаите, НБА играчот првпат бил запрен пред околу три месеци поради рутинска сообраќајна контрола, а полицаецот открил дека неговата регистрација на автомобилот е истечена.

Ова се случило на територијата на Тексас, па по натамошната контрола на возилото биле пронајдени два пиштоли и наркотици кои биле испратени на детални испитувања.
Утврдено е дека поседува марихуана и масло од канабис, а Принс е уапсен на аеродром во Флорида.

Принс во четвртокот бил префрлен во притвор во „Тарнер Гилфорд Гилфорд Најт“.

Следува натамошна постапка и испитувања, допрва ќе биде познато кави последици ќе сноси кошаркарот.

Минесота, во јуни, потпиша двегодишен договор вреден 16 милиони долари со Принс.

Минатата сезона Принс имаше просек од 7,3 поени, 2,5 скока и една асистенција по натпревар.

Извор: Топспорт

Би можело да ве интересира

Импресивни партии на Јокиќ и Дончиќ

Детроит го порази Денвер со Јокиќ, Дејвис не можеше сам против Феникс

Оружен инцидент во Флорида: Еден убиен, а друг е ранет

Рафалот на Кари им пресуди на Кливленд, нов пораз на Лејкерси, Бостон го победи Денвер

(ВИДЕО) Ураганот Никол ја погоди Флорида, издадено предупредување за торнадо

Монструозна партија на Дончиќ со трипл-дабл им пресуди на Бруклин Нетс