Алвеш: Му завидуват на Нејмар дека е богат и убав

Дефанзивецот на Пари Сен-Жермен, Дани Алвеш изјави дека луѓето му завидуваат на неговиот соиграч Нејмар.

Според поранешниот играч на Барселона и Јувентус, неговиот сонародник има многу квалитети и богатство, со што ја буди зависта кај луѓето.

– Многу луѓе му завидуваат на Нејмар, бидејќи има сè што другите сакаат: убавина, талент, пари. Тој секогаш го кажува она што го мисли, тој е паметно момче. Го познавам многу добро. Неговите критичари разбираат дека никогаш нема да бидат како него. Истото е со Кристијано Роналдо, рече бразилецот, цитиран од новинарот Џанлука Ди Марцио.

Во оваа сезона, Нејмар одигра 19 натпревари на ПСЖ на сите турнири, постигна 16 гола и даде 7 асистенции.

Би можело да ве интересира

Нејмар во Јуве во замена за Дибала

Таткото на Нејмар на состанок со шефовите на Јувентус

Ана Ололовска

Тухел ја потврди желбата на Нејмар да го напушти ПСЖ

Ана Ололовска

ПСЖ му соопшти на Нејмар под кои услови ќе го продаде

Ана Ололовска

ПСЖ го сака Диало од Дортмунд

Нејмар патува за Париз, утре се решава иднината на Бразилецот

Ана Ололовска