Алушовски: Да продолжи победничката серија на Еурофарм Работник

Од:

Ракометарите и стручниот штаб на Еурофарм Рабитник очекуваат да продолжи победничката серија на клубот.

Во пресрет на натпреварот со Татран Прешов кој в недела ќе се игра во Битола, тренерoт Стевче Алушовски посочи дека во групата од лигата на шампионите каде тие се натпреваруваат нема слаби противници, но Татран Прешов ќе биде совладан.

-Словачкиот првак има богато меѓународно искуство, тим со многу интернационалци. Мислам дека посвежо го очекуваме неделниот дуел, ќе приредиме убава ракометна претстава и ќе победиме, изјави Алушовски.

Според најдобриот стрелец во Еурофарм Работник, голгетерот Владислав Остроушко, противникот не смее да се потцени.

-Со поддршка од публиката и наше залагање, успехот нема да изостане, рече украинскиот интернационалец Остроушко.

Натпреварот од 5. коло во ракометната Лига на шампионите меѓу Еурофарм Работник и Татран Прешов почнува во 17 часот.

Би можело да ве интересира

Кире Лазаров најави пензија на крајот на сезонава

А1он

Брестовац: Групата за квалификациите не е ни лесна, ни тешка

А1он

Познати противниците на македонската ракометна репрезентација во квалификациите за ЕП 2022

А1он

Блажевска: Хорват е идеалното засилување за РК Металург

А1он

Никола Митревски е новиот голман на португалскиот ракометен шампион Порто

А1он

Дибиров останува во Вардар

А1он