Алиоски и Лидс поразени на гостувањето кај Челси

Од:

Македонскиот фудбалски репрезентативец, Езгијан Алиоски и Лидс загубија на гостувањето кај Челси со 3-1 во дуелот од 11. коло во англиската Премиер-лига. Со голот на Бамфорд уште во четвртата минута, Лидс дојде до почетна предност, но Челси возврати преку Жиру во 27 минута за 1-1 на полувремето. Во вторите 45 минути, голови за „сините“ постигнаа и Зума и Пулишиќ за конечните 3-1.

За Челси ова е шеста сезонска победа и со 22 бода е на лидерската позиција на табелата најмалку до утре кога Тотенхем го игра дуелот од оваа рунда. За Лидс кој е 13. позиција на табелата со 11 бода ова беше петти пораз.

Би можело да ве интересира

Обиен домот на англискиот дефанзивец Џејмс, украдени медалите од ЛШ и ЕУРО2020

А1он

Алиоски промовиран во ново засилување на Ал-Ахли

Алиоски оди во Галатасарај, пишуваат турски медиуми

Жарко Настоски

Алиоски веќе не е играч на Лидс, клубот не му го продолжи договорот

Жарко Настоски

„Не сум расист“: Арнаутовиќ се извини за навредите кон Алиоски, и тоа на македонски и албански јазик

Жарко Настоски

ВИДЕО: Челси ја освои титулата во Лигата на шампионите

Катерина Павлова-Николовска