Алексис: Пристигнав во Јунајтед во погрешно време

Од:

Напаѓачот на Интер, Алексис Санчез, го коментираше неговиот неуспешен престој во Манчестер Јунајтед. Чилеанецот смета дека главната причина за неуспехот да се докаже на „Олд Трафорд“ е тоа што тој пристигнал во клубот во погрешно време.

– Лукаку и јас трениравме прилично добро, но ни требаше повеќе време на теренот за да го достигнеме нашиот целосен потенцијал. Погледнувајќи наназад, се чини дека моето пристигнување во Јунајтед беше во погрешно време. Имаше премногу промени во клубот. Во такви моменти тешко го наоѓате вистинскиот ритам, вели Алексис.

Потоа сподели неколку зборови за неговата одлука да замине во Интер, како и за неговиот соиграч Ромелу Лукаку.

– Тука гледам желба за победи и затоа дојдов. Тоа беше причината и Лукаку да дојде тука. Дали ќе успееме? Ќе ви кажам на крајот на сезоната. Лукаку? Може да барате доста долго време и да не најдете фудбалер како него никаде во светот, додаде Чилеанецот.в

Би можело да ве интересира

Роналдо: Рангник направи многу промени во Манчестер, му треба време да ги пренесе своите идеи

Ана Ололовска

Кутињо: Му се восхитувам на Џерард, ми кажа за амбициите на Астон Вила

Ана Ололовска

Покетино сè уште е во таен контакт со Манчестер јунајтед

Ана Ололовска

Ливерпул понуди 70 милиони евра за Луис Дијаз, Порто сака 80 милиони

Ана Ололовска

Манчестер јунајтед не му понудил на Погба договор од 500.000 фунти неделно

Ана Ололовска

Менди со кауција пуштен од притвор

Ана Ололовска