Ал-Келаифи претставник на европските клубови во Извршниот комитет на УЕФА

Од:

Претседателот на Пари Сен-Жермен, Насер Ал-Келаифи ќе биде претставник на Асоцијацијата на европски клубови (ЕЦА) во Извршниот комитет на УЕФА.

dobivaj vesti na viber

Ова е објавено на официјалната веб-страница на Европската фудбалска асоцијација (УЕФА)..

Исто така, интересите на ЕЦА во УЕФА ќе бидат претставени и од претседателот на Јувентус, Андреа Ањели.

Европската асоцијација на клубови е основана во 2008 година. Во моментов, вклучува 232 клубови.

Би можело да ве интересира

Во Франција тврдат дека Зидан на лето ќе застане на чело на ПСЖ

Ана Ололовска

Гризман му даде поддршка на Умтити: Без него немаше да го освоиме СП, тој е примерен професионалец

Ана Ололовска

Покетино: Се надевам дека Мбапе ќе остане во ПСЖ долго време

Ана Ололовска

Монако му врачи отказ на тренерот Ковач

А1он

Ковач пред отказ во Монако

Ана Ололовска

ПСЖ не може да најде нов клуб за Дракслер поради високата плата на фудбалерот

Ана Ололовска