Ако не изборат пласман во ЛШ Роналдо ќе си замине од Јунајтед

Од:

Кристијано Роналдо ќе го напушти Манчестер јунајтед доколку клубот не избори пласман во Лигата на шампионите.

dobivaj vesti na viber

Португалецот (37) неодамна изјави дека има намера да игра уште најмалку три години. „Сан“, тврди дека е подготвен да го напушти „Олд Трафорд“ по завршувањето на сезоната, доколку клубот не се пласира во ЛШ. Според овој извор, тој одлуката им ја соопштил на клупските челници.

Јунајтед се седми во Премиер лигата. Од 20 одиграни натпревари собраа 32 бода. Лидер со два натпревари повеќе и 56 бода е Манчестер сити.

Би можело да ве интересира

Спречено апсење на Кристијано Роналдо

А1он

Синот на Роналдо потпиша за Јунајтед и доби „седумка“

А1он

Фудбалер на Боро не можел да верува колку е убав Кристијано Роналдо

Ана Ололовска

Роналдо: Му носев кафе и му ги чистев копачките на Ромарио

А1он

Уапсен е Мејсон Гринвуд, осомничен за силување и за напад

ВИДЕО: Почна истрга против Гринвуд, неговата девојка со видео го обвини за насилство

Катерина Павлова-Николовска