Ако го освојат трофејот, Холанѓаните ќе патуваат во вселената

Од:

Доколку се случи холандската фудбалска репрезентација да победи на Светското првенство во Бразил, нејзините членови ќе патуваат во вселената.

Холандската компанија „СХЦ“, која нуди туристички посети на вселената, одлучи со едно такво патување да ги награди сите членови на репрезентацијата на Холандија ако го освојат Мундијалот.

Мотивот за ваквата одлука на „СХЦ“ произлегол од „летот“ на Робин ван Перси при првиот погодок на дуелот со Шпанија.

– Како холандска компанија многу сме годри на тоа што го прават Холанѓаните на СП. Голот на Ван Перси не натера да направиме нешто посебно. Ако го освојат првенството, ги водиме далеку од земјата, соопштија од „СХЦ“.

Цената на патување организирано од оваа компанија изнесува 70 илјади евра за едно лице. Холандските репрезентативци тоа ќе го добијат бесплатно под услов да победат на шампионатот во Бразил.

Во 1/8 финалето Холандија утре ќе игра со Мексико.

Би можело да ве интересира

Холандскиот премиер го прекина одморот поради зголемен број заразени од Ковид-19

А1он

Песни од македонската поетеса Љубинка Давидовска на светски конкурс во Холандија

А1он

Уапсени двајца патници кои одбиле да носат маски во авион

А1он

Амстердам и Ротердам воведоа задолжително носење заштитни маски

А1он

Холандската влада не препорачува носење заштитни маски

А1он

Две лица загинаа при уривање на холандски воен хеликоптер

Ана Ололовска

Leave a Comment

13 + 4 =