Академија Пандев поразена и на гости со 3:0

Од:

Академија Пандев и на реванш натпреварот против Зрињски Мостар претрпе длабок пораз од 3:0.

Академија Пандев беше поразена со идентичен резултат и пред една недела во Скопје, така што вкупниот резултат од двата натпревари е 6:0 за босанската екипа, која продолжува понатаму.

Првото полувреме од натпреварот заврши нерешено без голови, а на првите пет минути од вториот дел домаќините поведоа со голот на Станиша Мандиќ. За 2:0 се погрижи Милјан Говедарица кој во 79 минута постигна спектакуларен гол. А со голот на Ренато Гојковиќ во последната минута од натпреварот, се постигна конечниот резултат на натпреварот 3:0.

Зрињски Мостар се пласираа на второто претколо на Лига Европа.

Би можело да ве интересира

Манчестер јунајтед си постави задачата да ја освои Лигата на Европа за да игра на Светски клупски куп

Ана Ололовска

Јунајтед го совлада Партизан и се пласираше во елиминациите од ЛЕ

Ана Ололовска

Ставрев ќе го суди натпреварот од ЛЕ меѓу Ференцварош и ЦСКА

Ана Ололовска

Сите резултати и превремен пласман во Лига Европа

Ана Ололовска

Познати имињата на номинираните за Играч на колото во ЛЕ

Ана Ололовска

Погба најверојатно нема да игра ниту против Партизан

Ана Ололовска