Академија Пандев го ангажираше првото засилување

Од:

Марко Рајковиќ е првото засилување за „Академија Пандев“ пред почетокот на новата сезона, објави на својата фан- страница струмичкиот прволигаш и актуелен освојувал на купот.

Рајковиќ е напаѓач и минатата сезона настапуваше за Силекс од Кратово.

Покрај првото засилување, од раководството на Академија Пандев најавуваат дека треба да им пристапи и бранителот Марио Маслаќ, кој лани настапуваше за Беласица, а за в четврток е најавено и доаѓањето на Шпанецот со македонско потекло, Давор Зафиров, кој настапуваше за Тенерифе и исто така игра во одбраната.

Би можело да ве интересира

Милевски ќе одржи тренинг камп во Охрид со фудбалери до 20 години

Ана Ололовска

Брегалница со минимална предност ќе патува на реваншот од Купот

Академија Пандев блиску до полуфиналето на Купот

Македонската репрезентација ги доби ривалите за место во Елитна фаза за ЕП за фудбалери до 19 години

Ана Ололовска

Скопје домаќин на Светско фудбалско првенство на непризнаени земји

Вардар есенски првак, Ибраими рекордер

Ана Ололовска