Академија Пандев ги почна подготовките за пролетниот дел од првенството

Од:

Струмичкиот фудбалски проволигаш „Академија Пандев“ денеска ги почна подготовките за пролетниот дел од првенството на спортскиот комплекс „Пандев“ во Струмица.

На првиот собир, под раководство на новиот тренер Александар Васоски, присиствуваа сите фудбалери на кои ќе може да смета стручниот штаб, како и засилувањата централниот дефанзивец Коста Манев, голманот Марко Јовановски и офанзивното крило Николче Шаркоски.

Првиот дел од подготовките ќе се одвива во Струмица, а на 20 јануари „пандевци“ продолжуваат во Анталија, Турција, каде ќе останат 14 денови и ќе одиграат и неколку контролни натпревари.

Во паузата на првенството од клубот заминаа Марио Маслаќ, Кристијан Трапаноски и Милан Томиќ.

Би можело да ве интересира

Клоп предвреме ќе си оди од Ливерпул поради селекторското место во Германија

Жарко Настоски

Младиот Мусиала од Баерн ја „откачи“ Англија, ќе игра за Германија

Жарко Настоски

ВИДЕО: Српски судија поништи гол во 93 минута, цела гостинска екипа сосе тренери го бркаше по теренот

Жарко Настоски

ФК Тетекс одбележа 68 години постоење, повлечен дресот со број 4 во чест на неодамна починатиот Бошко Блажевски

Жарко Настоски

ЛШ: Порто го совлада Јувентус, гостински триумф на Борусија во Севиља

Жарко Настоски

Рамос е најпродуктивниот дефанзивец во 21 век

Ана Ололовска