Ајакс, Бриж и Славија обезбедија место во групната фаза од ЛШ

Од:

Екипите на Ајакс, Клуб Бриж и Славија Прага ќе играат во групите од Лигата на шампионите на УЕФА, бидејќи беа подобри од своите ривали во двата меча од плеј-офот.

Славија синоќа по втор пат го совлада Клуж, истото се однесува и на Клуб Бриж, додека Ајакс беше сигурен на домашен терен.

Резултати:
Ајакс – АПОЕЛ 2:0 (0:0 прв натпревар)
Клуб Бриж – Линц 2:1 (1:0)
Славија Прага – Клуж 1:0 (1:0).

Би можело да ве интересира

Германија, Португалија и Русија претенденти за завршниот турнир во Лигата на шампионите

Ана Ололовска

Кејн: Тотенхем мора да победи на 7-8 натпревари за да се пласира во Лигата на шампионите

Ана Ололовска

УЕФА може да ja одржи завршницата од од Лигата на шампионите во Германија или Турција

Ана Ололовска

Мбапе сака да го освои Европското првенство и Лигата на шампиони

Ана Ололовска

Зидан лидер на листата Топ 10 тренери во историјата на ЛШ

Ана Ололовска

Меси е најдобриот играч во историјата на ЛШ во однос на головите и натпреварите

Ана Ололовска