Агуеро пренесен во болница поради болки во градите

Од:

Напаѓачот на Барселона, Серхио Агуеро е пренесен во болница, откако се пожалил на болки во градите и вртоглавица за време на синоќешниот прволигашки натпревар против Алавес (1-1) на домашен терен.

dobivaj vesti na viber

– Серхио Агуеро чувствуваше болки во градите во поголемиот дел од натпреварот во првото полувреме и пренесен е во болница на кардиолошки испитувања, соопшти Барселона.

Аргентинскиот напаѓач беше заменет со Филипе Кутињо во 41 минута.

Претходно Агуеро неколку пати сигнализираше кон клупата на Барселона да биде заменет, а кратко потоа фудбалерот легна на тревата држејќи се со рацете во пределот на градите.

По интервенција на медицинскиот тим, 33-годишниот фудбалер се подигна на нозете и без лекарска асистенција го напушти теренот.

Би можело да ве интересира

Спотифај нов спонзор на Барселона – тригодишен договор вреден 280 милиони евра

Катерина Павлова-Николовска

Барса во „бурен“ меч го доби Атлетико за да гo помине на табелата

Ана Ололовска

Браис Мендез два пати го совлада Димитриевски – Селта го победи Рајо Ваљекано

Ана Ололовска

Пресврт победи за Мајорка и Елче

Ана Ололовска

Лапорта призна дека е бесен што Дембеле не замина во јануари

А1он

Чави по поразот од Реал: Вознемирен сум, игравме добро, заслуживме повеќе

Ана Ололовска