Агентот на Икарди: Тој е многу далеку од договор со Интер

Сопругата и агент на напаѓачот на Интер Мауро Икарди – Ванда Нара, изјави дека играчот се уште е далеку од продолжување на договорот со тимот на „нероазурите“.

– Двете страни во моментов се далеку од договор. Се уште нема пристигнато прифатлив предлог од Интер. Многу големи клубови од цела Европа се заинтересирани за него во моментов – двата најголеми во Шпанија, еден од Франција и еден од Англија, изјави Нара.

Актуелниот договор на Икарди завршува во 2021 година. Единствената негова конкретна желба сега е тој да добива по 8 милиони евра по сезона.

Од италијанскиот клуб, пак, сакаат да ја отстранат клаузулата за откупување од 110 милиони евра и да потпишат со Аргентинецот до 2023 година.

Би можело да ве интересира

Нејмар во Јуве во замена за Дибала

Де Лихт откри зошто го избрал Јувентус

Јувентус официјално го објави трансферот на Де Лихт

Ана Ололовска

Рајола: Јуве е најдобро место за Де Лихт, ме потсетува на Недвед и Ибра

ВИДЕО: Тифозите со топло добредојде за Де Лихт пред прегледите во базата на Јуве

Ана Ололовска

ВИДЕО: Де Лихт пристигна во Торино на прегледи

Ана Ололовска