Агентот на Игало потврди дека Манчестер јунајтед е близу до продолжување на закупот на играчот до јануари

Од:

Ата Анеке, агент на напаѓачот на Манчестер јунајтед, Одион Игало, кој е во сопственост на Шангај Шенхуа, зборуваше за ситуацијата со изнајмувањето на Нигериецот.

– Ние сме близу до договор за продолжување на закупот. Ова ќе значи дека Игало ќе остане во Манчестер јунајтед до јануари 2021 година, изјави агентот.

Според тековниот договор, закупот на Игало во англискиот клуб важи до 31 мај.

Претходно беше објавено дека Шангај смета на играчот пред почетокот на кинеската Супер лига.

Би можело да ве интересира

Матиќ го продолжи договорот со Манчестер јунајтед до 2023 година

Ана Ололовска

Алкантара се договори со Ливерпул

Ана Ололовска

Новинар го изнервира Клоп по фијаското против Сити

Ана Ололовска

Премиер лига: Сити го декласира шампионот со 4:0

Ана Ололовска

Арсенал преговара со Реал за Себаљос

Ана Ололовска

Вилијан е првиот фудбалер во последните четири години кој постигна гол од пенал и од слободен удар на еден натпревар во Премиер лигата

Ана Ололовска