Адетокумбо за мајсторката со Бруклин: Ние сме создадени за овој момент

Од:

Лидерот на Милвоки бакс, Јанис Адетокумбо со нетрпение го чека седмиот натпревар од четвртфиналната серија во НБА плејофот против Бруклин нетс.

Милвоки ноќеска го победи Бруклин со 104:89 и изедначи на 3-3 во полуфиналето на Источната конференција.

– Како што реков во текот на целата сезона, ние сме создадени за овој момент. Како овој. Никој не рече дека ќе биде лесно. Ова може да биде многу тешко. Но, ние сме способни да ја постигнеме целта, истакна Адетокумбо.

Решавачкиот меч за пласман во полуфиналето ќе се одигра ноќта сабота кон недела на теренот на Бруклин нетс во Њујорк.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Барак Обама стана стратешки партнер на НБА во Африка

Ана Ололовска

Од маалски баскет терени во Атина, до врвот на НБА – Грција горда на Јанис Адетокунбо

Ана Ололовска

Адетокунбо: Можев да одам во супер тим, но го избрав потешкиот пат до титулата

Ана Ололовска

Милвоки по втор пат во клупската историја ја освои шампионската титула во НБА

Ана Ололовска

ВИДЕО: Милвоки на чекор до титулата, направи „брејк“ во финалната серија

Милвоки израмни со Феникс во финалето на НБА

Ана Ололовска