Жителите на Евија ги избркаа српските туристи

Од:

Туристите од Србија биле избркани од страна на мештаните на грчкиот остров Евија во Грција, пишува „Новости“.

Туристите беа принудени да го напуштат островот, затоа што на локалните жители им било страв од вирусот и не го сакале нивното присуство.

Според информациите, од Евија во моментов се враќаат назад сите српски туристи.

Вчера стана извесно дека 85 српски државјани биле тестирани на коронавирус на островот Евија и дека сите биле негативни, па можат да продолжат со одморот. Тие беа тестирани откако кај двајца од групата завчера беше потврдено присуството на Ковид-19.

Би можело да ве интересира

Косовскиот премиер Авдулах Хоти позитивен на Ковид-19

А1он

Уапсени двајца патници кои одбиле да носат маски во авион

А1он

Во Иран над 17.000 луѓе починале од последици од Ковид-19

А1он

Нов рекорд на новозаразени со Ковид-19 во Албанија

А1он

Полиција на грчките острови, има приведени и казнети

А1он

Косово: Нови 13 починати, 245 заболени од Ковид-19

А1он