Жена паднала низ прозорец од седмиот кат на зградата на Министерството за одбрана на Србија

Од:

При работа на редовно хигиенско одржување на зградата на Министерството за одбрана, денеска околу 10 часот, С.С (1964) паднала низ прозорецот од седмиот кат на платото, извести Министерството за одбрана на Србија.

Екипата на итната помош веднаш ја пренесе тешко повредената работничка во Ургентниот центар на Клиничкиот центар на Србија.

Би можело да ве интересира

Обвинение против гинекологот кој сакаше да прегази полицаец, државата бара да се казни со пет години затвор

На српскиот новинар Бошко Савковиќ му е одредена мерка притвор до 30 дена

Горан Наумовски

Насилникот кој истепа бебе и ја силуваше девојката пред шест години бил апсен за семејно насилство

Горан Наумовски

Брнабиќ објави слика од обесена кукла на Вучиќ: „Како им го објаснувате ова на децата?“

Ана Ололовска

Деветгодишно момче од Србија го изгриза куче, му откина дел од увото

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Брутално насилство на протестот во Белград: Десничари претепаа маж со ремен

Ана Ололовска