Земјотрес во Романија, трет во последните 24 часа

Од:

Земјотрес со јачина од 3,7 степени според Рихтеровата скала ја потресе Романија околу 18.15 часот.

Епицентарот на земјотресот бил на 16 километри југоисточно од градот Арад, на длабочина од два километри.

Засега нема информации за евентуална материјална штета.

Да потсетиме, ова е трет земјотрес во претходните 24 часа на територијата на Романија.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Над 60 повредени во тешка сообраќајна во Романија

Горан Наумовски

Романија: Четири лица загинаа, петмина повредени во експлозија на гасовод

Силен земјотрес ја погоди Алјаска

Силен земјотрес го погоди Нов Зеланд

Земјотрес од 2,6 степени по Рихтер во епицентралното подрачје Битола-Лерин

(ВИДЕО) Натпреварот Романија – Косово прекинат, па продолжен поради скандирање: „Косово е Србија“

Горан Наумовски