Земјотрес во Грција

Од:

Земјотрес со јачина од 4,2 степени според Рихтеровата скала се случи денеска во Егејското Море во близина на островот Калимнос во Грција.

Според Геодинамичкиот институт, земјотресот е регистриран на девет километри источно од островот, пренесува Прототема.

Епицентарот на земјотресот бил на длабочина од пет километри.

Би можело да ве интересира

Земјотрес во Србија

Земјотресот ја погоди Србија

Земјотрес со јачина од 5,7 степени според Рихтеровата скала го погоди Чиле

Горан Наумовски

Земјотрес со јачина од 5,8 степени го погоди Бангладеш

Горан Наумовски

Земјотрес ја погоди областа кај Кршко во Словенија

Грците го прекинаа транспортот на руска нафта

Катерина Ѓуровски