Земјотрес во Бугарија

Од:

Уште еден земјотрес од 4,3 степени по Рихтер ја затресе Бугаријa.

Епицентарот е во местото Перник, а земјотресот околу полноќ, беше почувствуван и во Македонија.

Пред два дена во Бугарија имаше уште посилен земјотрес со јачина ос 5,8 степени по Рихтер.

Би можело да ве интересира

Бугарија да ги гарантира правата на македонската етничка заедница: Извештај на Комитетот за елиминација на расна дискриминација при ОН

Силен земјотрес ја погоди Романија

А1он

Силен земјотрес во Мексико

Истрага за возачот кој го однесе Палевски во Турција: Обвинителството бара да му се продолжи притворот

Земјотрес со јачина од седум степени по Рихтер ги погоди островите во близина на Австралија, издадено е предупредување за цунами

Палевски бегал во Турција истиот ден кога МВР ги приведе петмината осомничени за грабнување на Вања

Александар Тодески