Земјотрес во БиХ, почувствуван и во Хрватска

Од:

Во Босна и Херцеговина утрово во 7.21 часот е регистриран земјотрес. Магнитудата била 3,3 степени според Рихтеровата скала.

dobivaj vesti na viber

Епицентарот бил во близина на Столац, а земјотресот бил почувствуван и на југот на Хрватска.

Луѓето од Дубровник и дубровничката жупанија на веб-страницата ЕМСЦ пишуваат дека двапати се тресел и дека земјотресот не бил толку силен, туку дека ги исплашил.

Би можело да ве интересира

Додик пред средбата со Вархеји: Не прифаќаме санкции против Русија, без разлика што се очекува од нас

А1он

Силен земјотрес ја погоди БиХ

Горан Наумовски

Градоначалниците на Сараево и на Киев утре во Брисел ќе го потпишат Договорот за воспоставување пријателски односи

Ана Ололовска

Вархеји утре во Сараево на средба со членовите на Претседателството на БиХ

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Филмско апсење во Белград: Пронајдени 100 килограми кокаин

Ана Ололовска

ВИДЕО: За време на пренос во живо од Сараево новинарка удрена од тротинет

А1он