Земјотрес во Албанија, се почувствува и во Црна Гора

Од:

Земјотрес со јачина од 3,7 степени според Рихтеровата скала денеска ја затресе Албанија. Земјотресот е регистриран северно од Медова во Албанија.

Епицентарот на земјотресот бил на длабочина од 19 километри. Земјотресот е регистриран во 15:01 часот, а е почувствуван и во Црна Гора.

Би можело да ве интересира

Регистрирани 67 земјотреси со различна јачина во Албанија

А1он

Два нови земјотреси во Албанија, почуствувани во неколку градови

А1он

ВИДЕО: Снимки од земјотресот во Албанија, предизвикани се помали штети

А1он

Земјотрес ја погоди Албанија со епицентар во Валона

А1он

Земјотрес во Албанија

Катерина Ѓуровски