Земјотрес регистриран во турскиот дел на Медитеранот

Од:

Земјотрес со интензитет од 4,2 степени според Рихтеровата скала утрово е регистриран на брегот на Средоземно Море во Турција.

Епицентарот на земјотресот бил на околу 35 километри длабочина.

Нема информации за евентуални жртви и причинета материјална штета.

Би можело да ве интересира

Уште еден земјотрес на Крит

Ана Ололовска

ВИДЕО: Силен земјотрес го погоди грчкиот остров Крит

А1он

Земјотрес регистриран во Турција

Земјотрес од 4.3 степени регистриран во Атина

А1он

Американскиот амбасадор во Атина ја пофали решителноста на Грција да најде дипломатски решенија за тензиите со Турција

А1он

Земјотрес регистриран во близина на Берово

Ана Ололовска