Земјотрес од 5.9 степени според Рихтер ја погоди Грција

Од:

Земјотрес со јачина од 5.9 степени според Рихтеровата скала се случи во јужниот дел на Средоземното Море во близина на грчкиот остров Родос.

Епицентарот на земјотресот бил на географска должина од 20 километри, на 80 километри од островот Родос.

Се уште нема информации за материјална штета и повредени.

Би можело да ве интересира

Земјотрес од 5,1 степен во Грција

Спречен терористички напад врз Евреи во Атина

Горан Наумовски

Мицотакис: Грција оди на избори во мај

Орце Костов

Судот во Лерин ги одби тужбите за забрана на Центарот за македонски јазик во Грција

Катерина Павлова-Николовска

Се тресе Грција

Грците на улица поради железничката несреќа: „Убијци“, „Нема да заборавиме“

Ана Ололовска