Земјотрес од 5,1 по Рихтер ја погоди централна БиХ

Од:

Земјотресот со интензитет од 5,1 степени по Рихтеровата скала, ја погоди попладнево централната област на БиХ и се почувствува и во Сараево.

Епицентарот се наоѓал 85 километри северозападно од Сараево – на 14 километри од Турбет, во централна БиХ, на длабочина од 5 км.

Цивилната заштита на кантонот Тузла соопшти дека засега нема извештаи за жртви или материјална штета врз објекти.

Би можело да ве интересира

Додик и Ердоган разговарале за формирањето на Советот на министри

Ана Ололовска

Совет на ЕУ: БиХ во моментов не ги исполнува политичките критериуми

Ана Ололовска

БиХ: Околу 350 мигранти префрлени од кампот во Вучјак во близина на Сараево

Ана Ололовска

Почна преместувањето на мигрантите и беглаците од Вучјак

Ана Ололовска

БиХ: Одложено преместувањето на мигрантите од кампот „Вучјак“

Ана Ололовска

БиХ: За денеска најавено затворање на прифатниот камп „Вучјак“

Ана Ололовска