Земјотрес од 5,1 по Рихтер ја погоди централна БиХ

Од:

Земјотресот со интензитет од 5,1 степени по Рихтеровата скала, ја погоди попладнево централната област на БиХ и се почувствува и во Сараево.

Епицентарот се наоѓал 85 километри северозападно од Сараево – на 14 километри од Турбет, во централна БиХ, на длабочина од 5 км.

Цивилната заштита на кантонот Тузла соопшти дека засега нема извештаи за жртви или материјална штета врз објекти.

Би можело да ве интересира

135 политички партии ќе земат учество на локалните избори во БиХ

А1он

По цели 12 години во Мостар ќе се одржат избори

А1он

Хрватска ја преиспитува можноста за воведување мерка за самоизолација за граѓаните на БиХ

А1он

По протестната нота до Србија, министерката за надворешни работи на БиХ ја повика амбасадорката од Белград на итни консултации

А1он

Вархеји: Сребреница е најтрагичен настан во Европа од Втората светска војна

Ана Ололовска

Хрватска го укина обврзниот карантин за граѓаните од Србија, БиХ и од Црна Гора

Ана Ололовска