Земјотрес кај Закинтос, Грција

Од:

Земјотрес со јачина 4.4 степени според Рихтер ја погоди Грција вечерва во 21 часот и 15 минути.

Потресот е со епицентар на 29 километри јужно од Закинтос, во Јонското море, на длабочина од 2 километри.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Запленети 160 килограми кокаин во Грција, биле скриени во контејнер со банани

Ана Ололовска

Скандал во Грција: 15 деца починаа за време на операција на срцето, сите оперирани од ист кардиохирург

Горан Наумовски

Грција ќе добие службена влада

Катерина Павлова-Николовска

Владејачката Нова демократија освои 40,8 отсто од гласовите на изборите во Грција

Горан Наумовски

Избори во Грција: Нова демократија со 20 отсто разлика пред Сириза

Катерина Павлова-Николовска

Избори во Грција: Мицотакис води, но тешко ќе формира влада

Катерина Павлова-Николовска