Земјотрес ја стресе Хрватска

Од:

Хрватските медиуми пишуваат дека околу 12.30 часот бил почуствуван земјотрес од 3,5 степени според Рихтеровата скала на 16 км од Петриње, а истиот бил на длабочина од пет км.

dobivaj vesti na viber

„Потресот кај Петриње се почуствува, па моравме да излеземе од нашите домови“, напишала една корисничка на апликацијата „ЕМСЦ“.

Дел од медиумите тврдат дека земјотресот се почуствувал и во Загреб.

Би можело да ве интересира

Голема поплава во Ријека, загина маж во автомобил

Горан Наумовски

Во Хрватска уапсени четворица Хрвати, еден Македонец и еден Србин поради шверц на дрога

Ана Ололовска

Разорното невреме ја опустоши Хрватска: Дрво падна врз девојче, итно и била извршена операција

А1он

Гром удри во авион на „Кроација ерлајнс“.

Ана Ололовска

ВИДЕО: Апокалипска во хрватскиот град Чазма, невремето носеше се пред себе

Пленковиќ: Хрватска е за натамошен развој на билатералната соработка со Црна Гора

Ана Ололовска