Земјотрес ја стресе Албанија, почувствуван и во Македонија

Од:

Вечерва е регистриран земјотрес во Албанија со јачина од 3,5 степени според Рихтер.

Епицентарот на земјотресот бил на 21 километар североисточно од Елбасан, на длабочина од 1 километар.

Земјотресот е почувствуван во југозападните делови на Македонија.

Би можело да ве интересира

Силен земјотрес ја погоди Алјаска

Силен земјотрес го погоди Нов Зеланд

МНР ги повикува Македонците во Албанија слободно да ја изразат својата етничка, јазична и религиска припадност на претстојниот попис

Во пресрет на пописот во Албанија: Јотова ќе се сретне со Бугари во Голо Брдо кое е населено само од Македонци

Орце Костов

Земјотрес од 2,6 степени по Рихтер во епицентралното подрачје Битола-Лерин

МНР: Двајца наши државјани кои беа во Маракеш, пристигнаа во Мадрид