Земјотрес ја погоди Грција: Почувствуван и во Атина

Од:

Земјотрес со јачина од 4,1 степени според Рихтеровата скала е регистриран околу пладне по наше време во централна Грција.

Епицентарот на земјотресот бил недалеку од Ливадеја, а тресењето на земјата е почувствувано и во реонот на Атина.

„Кратко, но силно“, „Заниша на 2-ри кат“, сведочат Грците на ЕМСЦ.

Засега не се знае дали има материјална штета.

Би можело да ве интересира

Трагедија во Грција: Ана ја уби машина за мелење месо

Земјотрес во Грција

(ВИДЕО) Пилотот на хеликоптер кој се урна во Грција e пронајден мртов во морето

Грција по страшното невреме: Активирани свлечишта, уништени патишта

Се урна хеликоптер во Грција

Ново невреме во Грција – тешка ситуација во Волос и Евија