Загреб: Граѓаните со часови чекаат да бидат вакцинирани против Ковид-19

Од:

Во Хрватска денеска почна втората фаза од имунизација односно вакцинирање на граѓаните против Ковид-19, но во Загреб граѓаните со часови чекаатр пред пунктот за вакцинација.

Според хрватските медиуми вакцинацијата требало да почне во девет часот, но граѓаните почнале да доаѓаат пред пунктот за вакцинација два часа порано, при што се создал долг ред.

Граѓаните се жалат дека чекаат со часови иако имаат закажано термин за вакцинирање и оти не е организирано, а ги обвинуваат и лицата кои дошле многу порано пред закажаниот термин.

Би можело да ве интересира

Русија ќе ја понуди вакцината „Спутник В“ во форма на спреј за нос

Жарко Настоски

(ВИДЕО) Рамбо Амадеус излезе од болница откако прележа Ковид-19: Не се опуштајте!

Жарко Настоски

Американски дипломати во Кина анално тестирани за корона, Пекинг вели: било по грешка

Жарко Настоски

За вакцинација и натаму ќе се пријавува преку матичните лекари, вели Филипче

Жарко Настоски

Австрија сака да ја купи руската вакцина, Курц се слушнал со Путин

Жарко Настоски

Експертите на ФДА ќе препорачаат да се одобри вакцината на „Џонсон и Џонсон“

Жарко Настоски