Загинале двајцата српски пилоти чиј авион „Миг-21“ се урна, потврди Министерството за одбрана

Од:

Двајцата пилоти на Военото воздухопловство и ПВО на српската армија чиј авион „Миг-21“ се урна во близина на Мали Зворник додека извршувале летачки задачи, се загинати, потврди Министерството за одбрана.

Министерството претходно соопшти дека авионот „Миг-21“ што се урна бил прегледан во согласност со сите процедури, а по увидот утврдено е дека е исправен и подготвен за лет.

Министерството за одбрана соопшти дека надлежните истражни органи се на местото на авионската несреќа и оти истрагата околу причините за несреќата се во тек.

Би можело да ве интересира

Во новата српска влада ќе има десет жени, Вулин и Стефановиќ си ги менуваат местата

Жарко Настоски

Нови рекордни бројки на новозаразени во Србија, БиХ и Словенија

А1он

Србија ќе има нови министерства за село, човекови права и семејство

Ана Ололовска

Делегација на Министерството за енергетика на САД во посета на Србија: Договорот од Вашингтон носи просперитет за регионот

А1он

Дачиќ: Оние кои велат дека назадував во кариерата, мислат најлошо за парламентот

А1он

ВИДЕО: Тензии во Белград, десничари се обидоа да го прекинат фестивалот „Мирдита, добар дан“

Жарко Настоски