Загинале двајцата српски пилоти чиј авион „Миг-21“ се урна, потврди Министерството за одбрана

Од:

Двајцата пилоти на Военото воздухопловство и ПВО на српската армија чиј авион „Миг-21“ се урна во близина на Мали Зворник додека извршувале летачки задачи, се загинати, потврди Министерството за одбрана.

Министерството претходно соопшти дека авионот „Миг-21“ што се урна бил прегледан во согласност со сите процедури, а по увидот утврдено е дека е исправен и подготвен за лет.

Министерството за одбрана соопшти дека надлежните истражни органи се на местото на авионската несреќа и оти истрагата околу причините за несреќата се во тек.

Би можело да ве интересира

1.318 нови случаи на Ковид-19 во Србија

Ана Ололовска

Српскиот вирусолог Глигиќ: Ако сакате потомство, постои поголем ризик и за бебето и за вас доколку се заразите со Ковид-19, отколку да се вакцинирате

Ана Ололовска

ВИДЕО: На Белградски саем и денеска километарска колона за вакцинација

Ана Ололовска

Вучиќ: Ќе ни предложат да го признаеме Косово, за да не дојде до создавање на Голема Албанија

Ана Ололовска

Вучиќ: Британскиот вид на коронавирус е во Србија, многу сум уплашен

Ана Ололовска

Вучиќ: За 72 часа, Србија ќе биде втора во Европа и петта во светот според стапката на вакцинација, имаме дози за ревакцинација

Ана Ололовска