Загинаа пилот и трудница при пад на мал авион во Бугарија

Од:

Пилот и трудница загинаа денеска, при пад на мал авиот во близина на градот Ихтиман, соопшти Министертвото за внатрешни работи на Бугарија.

Несреќата се случила малу во 11 часот, а други детали не се соопштени.

Би можело да ве интересира

Македонските и бугарските историчари денеска ќе разговараат за Делчев

Ана Ололовска

За средниот век и Гоце Делчев ќе се усогласуваат македонските и бугарските експерти

Ана Ололовска

Мешовитата македонско-бугарската експертска комисија утре и задутре на нов состанок во Софија

Ана Ололовска

Бугарин обвинет за шпионажа за Русија

Ана Ололовска

Висока воена делегација од Бугарија во посета на Скопје

А1он

Бугарија им плати 1,2 милијарди долари на САД за осум авиони Ф-16