Загина 22-годишен хрватски навивач

Од:

Трагично заврши славењето на ремито помеѓу Италија и Хрватска за еден 22-годишен хрватски навивач.

Тој за време на славеничката треска во Франкфурт седел на отворениот прозор од автомобил во движење и ја изгубил рамнотежата.

Паднал директно на работ на улицата.

Возило на брза помош веднаш го транспортирало до најблиската болница, но лекарите не успеале да му го спасат животот.

Би можело да ве интересира

Шеста хрватска социјална недела: Хрватска во длабока демографска криза

Ана Ололовска

Собирање потписи за референдум во Хрватска за заштита на куната како валута

Хрватите од денеска може да патуваат во САД без визи

Словенечко-хрватската комисија за Кршко задоволна од работата на нуклеарната електрана

Ана Ололовска

Во Хрватска расте бројот на новозаразени луѓе со Ковид-19

Ана Ололовска

Во Хрватска со владина уредба на 30 дена ограничени цените на горивата

А1он

1 comment

Bukefal 15/06/2012 - 13:49 at 13:49

Мутав Хрват, зар толку ли бил мутав!

Reply

Leave a Comment

twenty − 17 =