Вучиќ: Волкот не ги губи соништата поради мислењето на овцата

Од:

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, денеска истакна дека и покрај сите притисоци, земјата „се уште опстојува и напредува“.

Вучиќ за Србија рече дека „тоа е мала слободарска земја во срцето на Европа“.

„Секој ден велат дека мораме да направиме нешто за Косово и Метохија, мораме да направиме нешто за санкциите против Русија, мораме да се откажеме од поддршката за нашиот народ во Република Српска и покрај се, оваа мала слободарска земја во срцето на Европа продолжува да опстојува и да напредува…“, напиша Вучиќ на Инстаграм.

Заедно со оваа објава објави и слика од волк со зборовите „Волкот не ги губи соништата поради мислењето на овцата“.

Би можело да ве интересира

Вучиќ за апсењето на Путин ако дојде во Србија: Не ги апсев ниту тие што ги бараше Хаг

Катерина Павлова-Николовска

(ВИДЕО) Вучиќ: Тешко е да се докаже договор ако не постои потпис

Детали од Анексот за кој се договорија Вучиќ и Курти

Катерина Павлова-Николовска

Курти: Србија бега од потпишување на договорот

Катерина Павлова-Николовска

ВИДЕО: Косово и Србија постигнаа договор за анексот за нормализација на односите

Катерина Павлова-Николовска

Заврши средбата меѓу Вучиќ и Курти

Катерина Павлова-Николовска