Вучиќ: Народот да не се грижи, ништо не сме потпишале

Од:

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ  изјави дека на Србија „и треба мир и одговорен пристап“, како и дека „ и претстои тежок период“.

Вучиќ на својот Твитер профил напиша дека ќе биде потребен „повеќе труд, работа и енергија, пред се единство“.

Претседателот посочи дека народот не мора да се грижи, „бидејќи ништо не е потпишано“.

Би можело да ве интересира

Вучиќ: Американците создаваат блок во Европа

Горан Наумовски

Вучиќ: Нема да потпишам ништо утре во Охрид

Горан Наумовски

Се огласи Вучиќ по веста за налогот за апсење на Путин: Морав да седам на клупата за да размислам

Вучиќ: Се надевам на пристоен разговор во Охрид

Вучиќ: Не можам да се заколнам дека нема во иднина нема да воведе санкции против Русија

Горан Наумовски

Вучиќ и Курти го потврдија учеството на средбата во рамките на дијалогот меѓу Белград и Приштина на 18 март во Охрид