Вучиќ негира дека се знае со Беливук, во исто време се појави нова снимка од шефот на криминалците

Од:

Нова аудиоснимка на која наводно се слуша како озлогласениот криминален шеф Вељко Беливук договараат како да намамат една од жртвите во викендичката во која ги извршувале убиствата, е објавена на српскиот провладин портал „Информер“, само неколку часа откако беа објавени наводни делови од сослушувањето на Беливук пред обвинителите, во кои тој тврди дека бил во контакт со српскиот претседател Александар Вучиќ и дека со години извршувал разни услуги за врвот на српската власт.

На новата снимка наводно се слушаат гласовите на Беливук и неговиот близок соработник Марко Миљковиќ, а тие го договараат начинот на кој ќе ги убедат Лазар Вукиќевиќ, една од жртвите на нивниот криминален клан, во викендичката во Ритопек, која ја нарекуваат „кланица“.

Вучиќ денеска ги негираше наводите дека тој и Беливук биле во контакт и рече дека „нема да се повлече пред криминалците“. Тој најави дека во сабота повторно ќе гостува на телевизијата „Пинк“ и ќе открие нови детали за случајот.

„Во следните денови ќе ја откријам целата суштина и позадина на криминалните дејствија, ќе биде многу интересно“, изјави Вучиќ.

Би можело да ве интересира

Вучиќ одржа состанок со амбасадорите на Квинта во Белград

А1он

КФОР пристигна во Јариње: Бројот на рутински патроли е зголемен низ цело Косово

Ана Ололовска

Стано: Во Брисел пристигнуваат главните преговарачи на Белград и Приштина, како и Ескобар

Ана Ололовска

Брнабиќ: ЕУ не прави ништо по прашањето за Косово

Ана Ололовска

Рама во Приштина: Косово е во право за реципроцитетот, Србија изведува театрални маневри

Ана Ололовска

Вучиќ разговараше со Столтенберг за ситуацијата во северниот дел на Косово