Вучиќ ќе се сретне со Новак Ѓоковиќ

Од:

Претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ, утре ќе се сретне со најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ.

Средбата ќе се одржи во зградата на Генералниот секретаријат на Претседателот на Републиката на Андриќевиот венец.

Потврдата дојде од кабинетот на претседателот на Србија, а медиумите ќе можат да ги снимаат воведните говори на Вучиќ и Ѓоковиќ.

Ѓоковиќ не настапи на Австралија опен, откако по речиси две недели административна борба, со одлука на австралиската Влада беше депортиран од Мелбурн.

По тој повод имаше неколку разговори со Вучиќ, кој се обидуваше да му помогне на најдобриот тенисер на светот во борбата за своите права, а не штедеше критики на сметка на австралиската влада и политичари.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: „Не можам да кажам дека Ковачевски е среќен, ќе видиме што ќе биде“, рече Вучиќ пред Самитот во Брисел

Орце Костов

Блокада за Ѓоковиќ, УС Опен нема да бара исклучок од регулативата за вакцинација

Вучиќ: Ете, ни се може, имаме став за Косово

Катерина Павлова-Николовска

Вучиќ: На дециден и остар начин Шолц побара Србија да се приклучи кон санкциите против Русија

А1он

Вучиќ од манастирот Свети Наум во Охрид: Местото каде е создадена кирилицата

Вучиќ: Хистерија околу посетата на Лавров

А1он