Вучиќ го предложи Милош Вучевиќ за негов партиски наследник: Ни претстојат големи победи, не ве оставам

Од:

На денешната изборна седница на Српската напредна странка во Крагуевац, Александар Вучиќ го предложи Милош Вучевиќ за нов претседател на партијата.

-Јас ќе предложам кандидат за претседател на партијата, а тој секако ќе се консултира со сите нас, ќе донесеме одлука за идното раководство, предлагам да го избереме Милош Вучевиќ за нов претседател на нашата партија – изјави Вучиќ и додаде:

„Знам колку ја сака СНС, го познавам и неговиот татко, кој беше еден од најпочитуваните адвокати. Знам колку е добар во семејство, го знам како човек лојален на СНС, но и на идејата за независна и независна Србија и сигурен сум дека со мојата поддршка и вашата поддршка ќе може да работиме заедно со вас уште повеќе и уште посилно. Ве молам грижете се, и грижете се за Србија. Ќе видите, ќе се грижам за сите граѓани, не ми паѓа на памет да ве оставам, да живее СНС и да живее нашата Србија, ви благодарам за се. Ви благодарам за овие 11 години, јас сум најгордиот човек на светот, многу ве сакам и ви посакувам се најдобро вам и на вашите семејства – рече Вучиќ.

Би можело да ве интересира

Вучиќ: Не сметаат за виновни за проблемот на Косово

Вучиќ: Во декември просечната плата ќе биде 804 евра

Вучиќ: Секој играч поединечно ќе добие по 200.000 евра за златото од Париз

Горан Наумовски

Вучиќ за бугарската блокада: Ние го сакаме македонскиот народ и држава, да го чуваме нашето пријателство

Вучиќ од Скопје: Србија останува доследна на своите искрени напори да создаде атмосфера на меѓусебна доверба

Горан Наумовски

Вучиќ со Ковачевски: Ние сме братски земји, не бараме ништо од нашите браќа

Предраг Петровиќ