ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Крадец нападна жена во Нов Белград, и го скрши забот и го искина накитот

Од:

Вознемирувачка сцена се случила вчера во Нов Белград во блокот 72, кога непознат млад човек сред бел ден и пришол на жена на улица, го погалил нејзиното куче, а потоа насилно почнал да го вади ланчето од вратот, при што и го скршил забот.

dobivaj vesti na viber

Како што може да се види на видеото од социјалните мрежи, постар господин кој бил во близина се обидел да ја одбрани нападнатата жена од крадецот, но не успеал, па напаѓачот со ланчето во рацете истрчал во непознат правец, додека жената трауматизирана останала да лежи на земја.

Реакции на неверување и овој пат не изостанаа, откако во Белград пред сите се случуваат тепачки и кражби.

„Колку треба да си мизерен за да нападнеш беспомошна стара жена..Оди работи нешто несреќо, ти си во најдобри години.. Мизерен ти е животот“, „Болест која не се лекува со отслужување затворска казна“, се само дел од коментарите под вознемирувачкото видео.

Би можело да ве интересира

Владимир Орлиќ избран за претседател на српското Собрание

Приведени двајца крадци во Кавадарци, одземеното вратено на сопственикот

Ана Ололовска

Двајца битолчани краделе бакарни цевки во струшката „Специјална болница за нефрологија“

Скопјанец затекнал крадец во неговиот дом, на крадецот му испаднал дел од украдените предмети

Горан Наумовски

Банкарски службеник од Тетово украл 10.000 евра од туѓа сметка

Горан Наумовски

Тирана и Белград најскапи, Приштина најевтина во регионот