Волови влечат завеан „голф 2“ во Србија

Од:

Во неколку општини во Србија снегот предизвика големи проблеми, а локалните власти на неколку места прогласија и вонредна состојба.

Локалните жители поради големите количини на снег мора да се снаоѓаат за да ги ослободат завеаните автомобили.

На фотографија која што се споделува на социјалните мрежи може да се види како некои жители на Лозница зеле волови за помош за влечење на автомобилот.

Воловите влечат завеан „голф 2“.

Би можело да ве интересира

Српската опозициска Народна партија ќе ги бојкотира претстојните парламентарни и локални избори

Прва жртва од западнонилската треска во Србија

Мета: Албанија не може да биде дел од дијалогот Косово-Србија

Харадинај: Територијалните претензии на Србија го блокираа дијалогот Приштина – Белград

Дачиќ: Уште една држава го повлече признавањето на Косово

Харадинај: Дијалогот со Белград треба да продолжи, но без условувања и одлагања