ВИДЕО: Воен хеликоптер се урна во Истанбул

Четворица војници загинаа откако турски воен хеликоптер се урна во станбен реон на Истанбул, изјави истанбулскиот гувернер Али Јерликаја.

– Воениот хеликоптер се урна додека се обидувал принудно да слета врз станбен комплекс во квартот Чекмекој, во азискиот дел на Истанбул, напиша Јерликаја на Твитер.

На местото на настанот се наоѓаат тимови на брза помош и противпожарни екипи.

Би можело да ве интересира

Русија и Турција преговараат за заедничко производство на С-400

Ана Ололовска

Инцидент во Метеоролошкиот институт во Анкара

Турската полиција заплени еден тон марихуана

Запленети фалсификувани 271 милион долари во Истанбул

Татјана Ташкова

Турско МНР: Руските С-400 се подобри од американските „Патриот“

Ана Ололовска

Чавушоглу: Почнуваме воена операција доколку во северна Сирија не се воспостави зона на безбедност

Ана Ололовска